Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,055 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Eder ne qender te merkatos: kontakte me Valencian dhe ide shkembimi me…

Sky – Eder ne qender te merkatos: kontakte me Valencian dhe ide shkembimi me…
Bujar Berishaj

Tre goditje tashme ne kete merkato por Inter nuk e ka ndermend te ndalet.

Kete e tregojne sondazhet e bera ne ditet e shkuara per Nicola Sansone te Villarreal, qe ka shenuar gjashte gola ne sezoni qe sapo ka perfunduar ne Spanje.

Sansone eshte nje sulmues krahu, per me teper italian, qe paraqet nje avatazh per normat rreth listave europiane, shkruan gazetari i Sky Sport, Gianluca Di Marzio permes sajtit te tij.

Ne bisedimet me klubin spanjoll eshte folur edhe per mundesine e nje shkembimi me Eder por duket qe spanjollet nuk duan te investojne per nje lojtar ne moshe me te madhe se 30 vjec.

Por per sulmuesin italo-brazilian eshte ne anen tjeter edhe interesimi nga Valencia qe keto dite ka diskutuar disa here me Interin rreth mundesise per te kuptuar realisht se nese mund te hapet nje tratative ose jo.

Jane keto te rejat e fundit te merkatos se Interit qe tashme kane nje update te vogel, si ne hyrje ashtu edhe ne dalje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.