Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 21, 2019

Scroll to top

Top

773 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Eder tek Jiangsu, Interi do perfitoje shume me pak: ja pse! Nderkohe rroge e cmendur per te…

SKY – Eder tek Jiangsu, Interi do perfitoje shume me pak: ja pse! Nderkohe rroge e cmendur per te…
Inter Club Staff

Ore te rendesishme per te ardhmen e Citadin Martins Eder, i destinuar te transferohet tek Jiangsu Suning. 

Skuadra kineze dihet tashme qe eshte ne pronesi te grupit te Zhang Jindong dhe kjo gje po e thjeshtezon kete transferim.

Sipas te rejave te fundit nga Sky dhe Appiano Gentile, oferta e klubit te Nainjing nuk eshte 10 milione euro sac u perfol ne fillim.

Fajin per kete e ka Luxury Tax (Taksa e Luksit ne Superligen Kineze) qe parashikon qe klubi qe blen nje lojtar te paguaje po te njejten shume te shpenzuar per kartonin e tij tek Federata.

Prandaj, oferta e Jiangsu tek Interi nuk eshte me e larte se 5-6 milione euro (e konfirmuar kjo nga Sky Sport pak me pare).

Per Interin do te ishte nje plusvalence minimale ne kete raste, por rreziku eshte i kalkuluar dhe Interi nuk eshte se do te humbase ndonje gje ne kete mes.

Nderkohe jane shifra te frikshme ato qe do te perfitoje Eder ne Kine: ai do te perfitoje dyfishin e rroges qe mer aktualisht tek Interi.

Gjithmone sipas Sky Sport Italia, Eder tek Jiangsu do te perfitoje 27 milione euro ne dy sezone.

Shifra te frikshme keto edhe pse Interi do te perfitoje me pak nga sa u perfol ne fillim. Gjithesesi zikalterit ne kete menyre do te hidhen menjehere ne sulm per nje blerje tjeter ne repartin e avancuar sapo kjo levizje te behet zyrtare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.