Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

4,676 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Empoli-Inter, Mancini deshiron tre piket. Podolski titullar, Shaqiri…

Sky – Empoli-Inter, Mancini deshiron tre piket. Podolski titullar, Shaqiri…
Inter Club Staff

Sic tregon Massimiliano Nebuloni per SkySport24, Mancini deshiron tre piket ne Empoli. Tekniku Italian beson shume tek fitorja e djemve te tij sepse objektivi i tij eshte vazhdueshmeria e skuadres dhe rritja e vetebesimit te grupit.

“Interi nuk fiton tre ndeshje rresht qe prej Nentorit 2013. Nevojitet nje kapercim kualiteti ne kete moment ne pritje qe te vi edhe ndonje lojtar tjeter ne merkato”, ka thene gazetari.

Nga Appiano vijne te rejat edhe per 11 lojtaret e formacionit qe priten te perballen me Empolin: Do te rikthehet ne formacion Kovacic sebashku me Ranocchian pas turnit te skualifikimit qe vuajten gjate ndeshjes ndaj Genoas. Podolski pritet te jete serisht titullar nderkohe Shaqiri pritet ta nise nga pankina. “Ne keto dite lojtari po stervitet dhe ka fituar shume minuta ne kembe por nuk eshte ende ne gjendjen me te mire. Me shume rreth aktivizimit te tij do mesojme neser”, e ka mbyllur gazetari i Sky.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.