Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,028 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Fernando ngelet nje hipoteze. Lojtari i krahut dhe sulmesi…

SKY – Fernando ngelet nje hipoteze. Lojtari i krahut dhe sulmesi…
Xhorxh Gellci

Mund te hapet nje gare me Milanin per Nainggolan, i cili eshte me para sepse ka bere nje oferte tek Cagliari. Gjithsesi Inter dhe Juve nuk ngelen mbrapa. Lojtari pelqehet shume edhe nga Thohir qe mund ta perdore per origjinen e tij indoneziane per te perhapur marken zikalter ne vendin e tij.

MESFUSHA – Guarin, qe thote se deshiron te rinovoje, mund te shitet… Megjithate, pervec mesfushorit te Cagliarit, duhet te merret ne konsiderate edhe Fernando, i cili ka nje kontrate qe skadon ne 2014. Lojtar qe lufton shume ne mesfushe, portugezi kerkohet nga shume skuadra. “Deshira e Guarin per te qendruar ka vlere, por deri ne nje pike te caktuar: duhet te kuptohet nese do i rinovojne kontraten ashtu sic ishte vendosur ne fillim te sezonit. Gjithcka e ndalur tani edhe per shkak te kalimit te pronesise: gjithashtu eshte edhe Palacio qe duhet te rinovoje.” – shpjegon Manuele Baiocchini ne SkySport24.

SULMI – Persa i perket sulmuesve, me parate e nje shitjeje te mundshme te Guarin, del ne drite emri i Ramirez qe nuk po luan shume tek Southampton, dhe qe deshiron te luaje ne Itali. Pelqehet edhe Menez qe nuk ka rinovuar akoma me PSG.

LOJTARI I KRAHUT – Ne kete sektor, emri qe Branca dhe Ausilio ndjekin vazhdimisht eshte Vrsaljko i Genoas.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.