Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,455 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Fillojne shkurtimet. Inter nuk blen Garganon. Me ato para…

Sky – Fillojne shkurtimet. Inter nuk blen Garganon. Me ato para…
Xhorxh Gellci

Kemi emrin e pare te perjashtuar nga ardhja e Walter Mazzarrit tek Inter. Sic raportohet pak minuta me pare nga Sky Sport 24, per momentin vendimi i Interit eshte mos e ushtroje te drejten e blerjes te parashikuar ne 5 milion euro. Mbrapa kesaj eshte nje motivim i lidhur me buxhetin e merkatos, pra ato para do te investohen ne sektore te tjere dhe mbi lojtare te tjere. Raportet mes Mazzarrit dhe Garganos nuk jane kaq te mira qe nga kohet e Napolit, dhe me vone do te shikohet nese do te rihapet tratativa me baza ekonomike me te uleta se 5 milion.

Gjithsesi, ideja eshte qe ato para te investohen ne menyra te ndryshme, nderkohe qe Gargano eshte gati te pershendese dhe natyrisht te kthehet ne Napoli nese merkatoja nuk i sjell mundesi me te mira. Ndersa tek Inter, per mesfushen, emrat me te nxehte jane ata te Radja Nainggolan dhe Fernando te Portos, me disa alternativa ne vije te dyte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.