Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

566 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Florenzi, Interi vezhgon zhvillimet rreth rinovimit. Spalletti shtyn qe lojtari…

Sky – Florenzi, Interi vezhgon zhvillimet rreth rinovimit. Spalletti shtyn qe lojtari…
Bujar Berishaj

Alessandro Florenzi eshte tashme nje emer qe po lidhet me merkaton zikalter.

Anesori i Romes ka nje kontrate qe i skadon ne qershorin e 2019 dhe akoma nuk ka rinovuar.

E kjo ka bere qe te zgjohet interesimi i disa klubeve, duke perfshire ketu Interin ne krye me Spallettin qe e njeh mjaft mire lojtarin sepse e ka stervitur tashme ne Trigoria gjate viteve ne Rome.

Por jo vetem Interi, situaten e lojtarit po e monitoron edhe Juventus por sic raporton Sky Sport, lojtari nuk deshiron te ve ne veshtiresi klubin verdhekuq duke evituar nje largim me parametra zero.

Roma do te kerkoj qe te zgjas kontraten me te, edhe pse Luciano Spalleti, qe te Florenzi sheh lojtarin perfekt per Interin e tij, shtyn per ta pasur ne ekip.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.