Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,614 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Guarin, asgje nuk eshte e sigurte. Ne rast largimi, ja kush mund te vije ne vend te tij…

Sky – Guarin, asgje nuk eshte e sigurte. Ne rast largimi, ja kush mund te vije ne vend te tij…
Inter Club Staff

Andrea Paventi, gazetari i Sky qe eshte afer ceshtjeve te Interit, ka folur per nje largim te mundeshem te Fredy Guarin, dhe per oferten prej njezet milion eurosh te Tottenham per kartinin e tij e cila u refuzua menjehere:

“Guarin nuk eshte nje lojtar i pashitshem dhe kjo gje eshte kuptuar nga fjalet e Morattit. Tottenham ka bere nje oferte prej 20 milion eurosh e cila eshte refuzuar direkt, por ndjesia eshte se Tottenham do te beje nje oferte tjeter prej 25 milion eurosh per te, dhe qendrimi i tij nuk eshtei sigurte. Me ato para Interi mund te merte Paulinhon ose Naingoolan, dhe do te mbetej pak fond edhe per lojtaret e krahut. Me sakte ceshtja Basta do te mbyllej nje here e pergjithmone.”

I pyetur per nje largim te mundshem te Guarin, i cili ka bere nje sezon pozitiv ai pergjigjet: “Guarin e ka treguar qe ka potencial te madh, por nuk eshte ideal per lojen e Mazzarrit. Me ardhjen e Paulinhos apo Nainggolan nuk ndryshon gje ne nivel ekonomik, por ben diferencen ne nivel teknik dhe ne lojen e tranjerit te ri.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.