Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,452 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Guarin-Chelsea ne Janar? Pervec Demba Ba, del edhe emri i dikujt tjeter…

SKY – Guarin-Chelsea ne Janar? Pervec Demba Ba, del edhe emri i dikujt tjeter…
Xhorxh Gellci

Nje udhetim rrufe ne Londer. Drejtuesit e Interit, sipas asaj qe tregon SkySport 24, kane fluturuar drejt kryeqytetit anglez per te folur me Chelsean per shitjen e mundshme te Fredy Guarin ne janar.

Thohir ka qene shume i qarte: ne fillim shitet pastaj blihet. Kjo pike nuk ka ndryshuar aspak ne krahasim me menaxhimin e Morattit. Dy lojtaret me te shtrenjte jane Handanovic dhe Guarin, dhe duhet patur parasysh qe nese vijne lojtare te rinj, duhet menduar edhe per te shitur. Gjithashtu shitjet do te sherbejne si financim per blerjet e reja.

Sipas asaj qe shpjegon Luca Marchetti, kolumbiani futet ne synimet e klubit te drejtuar nga Mourinho, i cili ka gjetur tek ai lojtarin ideal per ekipin e tij. Branca dhe Ausilio do te flasin me drejtuesit e klubit londinez, ku nuk perjashtohen edhe lojtaret ne shkembim. Dy jane emrat kryesore: Demba Ba, por ne oret e fundit ka dale dhe emri i Juan Mata. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.