Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,433 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY: Guarin, tifozet do e duartrokasin. Gazzetta: Mund te luaje prane Palacio ose…

SKY: Guarin, tifozet do e duartrokasin. Gazzetta: Mund te luaje prane Palacio ose…
Xhorxh Gellci

Nga kontestimet tek entuziazmi. Dje ne prezantimin e Hernanes kishte shume interiste, dhe ka patur shume kore per lojtarin qe eshte prezantuar para popullit zikalter me nje: “Kam ardhur ketu sepse kjo eshte nje shoqeri e ndershme dhe nuk ka qene kurre ne Serine B”. Ne Torino duket se nuk e kane kaperdire dot. Ne fund te fundit kujt i behet vone, ne fund te fundit eshte thjesht e verteta.

Megjithate duhet te ndiqet nje fitore qe akoma nuk ka ardhur ne kete vit 2014. Mazzarri, me mungesat e Cambiasso dhe Alvarez, duhet te gjeje nje menyre te re per te ndertuar mesfushen. Nga ana e tij do kete Hernanes si dhe Guarin. Per kolumbianin, sipas SKY, tifozet zikalter do te pregatitin nje pritje te nxehte. Do e duartrokasin, sepse kane kuptuar qe qellimi i tij eshte te fitoje me Interin.

Ndersa sipas Gazzetta dello Sport, D’Ambrosio mund te luaje nga minuta e pare, pasi Jonathan eshte pak oi lodhur. Gjithashtu do te luaje Palacio perpara, i mbeshtetur nga nje prej Kovacic, Botta dhe kolumbianit, me Hernanes para mbrojtjes dhe Taider dhe Guarin (ose Kovacic) si mesfushore te brendshem. Ne te djathte do te luaje Nagatomo, ndersa Campagnaro mund te clodhet per t’i hapur vend Samuel ose Ranocchia.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.