Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 23, 2021

Scroll to top

Top

1,201 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Hapesire per Rolando, Kovacic ne pankine. Ja formacionet e mundshme…

SKY – Hapesire per Rolando, Kovacic ne pankine. Ja formacionet e mundshme…
Xhorxh Gellci

Per Interin eshte shume i rendesishem rezultati. Nese do te fitonim, do te ishim vetem nje pike larg kreut. Me -1 pike nga Roma, e para ne klasifikim, qe sot do mundohet te beje ndeshjen e saj. Nuk do te jene, dhe do ishte shum here me mire te ishin, Campagnaro dhe Jonathan. Dhe sipas te rejave me te fundit sipas Sky Sport ne baze te stervitjeve te fundit te skuadres, eshte shume e veshtire qe Mazzarri te kaloje ne mbrojtjen me 4. Duket se do te vazhdoje me modulin tip 3-5-1-1. Hapesire per Taider ne vend te Kovacic. Dhe perpara do te jene perseri Palacio dhe Alvarez me Milito dhe Icardi qe nisin nga pankina. Sipas Sky, keto do te jene formacionet qe sot do te zbresin ne fushe nga minuta e pare:

INTER (3-5-1-1): Handanovic; Rolando, Ranocchia, Juan Jesus; Nagatomo, Guarin, Cambiasso, Taider, Pereira; Alvarez; Palacio.

ROMA (4-3-3): De Sanctis; Torosidis, Benatia, Castan, Balzaretti; Pjanic, De Rossi, Strootman; Florenzi, Totti, Gervinho.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.