Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,686 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Hernanes, detajet e kontrates se tij me Interin. Marveshja me Lazion…

Sky – Hernanes, detajet e kontrates se tij me Interin. Marveshja me Lazion…
Inter Club Staff

Lojtari ka nje marveshje me Interin. Agjenti i tij ka folur me Brancen dhe Ausilion ne seline e Interit dhe kontrata per mesfushorin do te kete kater vjet e gjysem me 2,9 milion euro neto ne sezon e cila do te rritet me bonuse. Lazio kishte tentuar te rinovonte kontraten e tij duke i ofruar 2,5 milion euro ne sezon: Ishte nje kontrate e rendesishme per Lotiton, por ai deshiron te transferohet ne Milano. Por perpara se te ndodhe kjo, duhet te kete marveshje me Lazion. Do te punohet sot gjate nates, sic tregon Gianluca Di Marzio ne Sky: Zikalterit kerkojne garanci bankare per 15-16 milion euro qe ti kalojne Presidentit te Lazios, dhe nese keto garanci do te vijne ne kohe, operacioni do te mbyllet. Ndryshe, eshte rreziku qe te hidhet ne ere gjithcka.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.