Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 29, 2020

Scroll to top

Top

3,017 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FOTO SKY – Inter, 11 nga te cilet riniset. Normat Uefa: Kthehet Khrin? Duncan jo. Mungojne…

FOTO SKY – Inter, 11 nga te cilet riniset. Normat Uefa: Kthehet Khrin? Duncan jo. Mungojne…
Xhorxh Gellci

Inter hidhet me koke ne merkato. Zikalterit, me sezonin e mbyllur, po programojne ate te ardhshmin. Jane 11 lojtaret zikalter te sigurte per konfirmimin, deri me sot: Handanovic, Jonathan, Juan Jesus, Andreolli, D’Ambrosio, Nagatomo, Kovacic, Taider, Hernanes, Palacio e Icardi. Por nga keta, vetem Andreolli vjen nga sektori i te rinjve dhe sipas normave UEFA te pakten tre duhet te kene pershkuar te njejten rruge si ish lojtari i Chievo (te pakten tre vjet ne sektorin e te rinjve ndermjet moshes 15 dhe 21 vjec).

Keta parametra nuk plotesohen as nga Mbaye dhe as nga Benassi (qe gjithsesi duhet te shkoje ne Torino). As Duncan nuk do te qendroje ne Appiano, ndersa ai qe ka me shume mundesi te kthehet eshte Rene Khrin, pasi Bologna e tij ka rene ne Serine B.

Sipas normave UEFA, kater te tjere duhet te kene tre vjet ne sektorin e te rinjve te skuadrave te regjistruara ne FIGC (Federata Italiane), dhe kete parameter deri tani e permbushin vetem Ranocchia dhe D’Ambrosio. Inter duhet te punoje edhe ne kete drejtim dhe Bardi, per shembull, futet ne kete kategori, duke qene se eshte rritur te Livorno.

Pra me pak fjale, jo vetem blerje jashte Italie, Inter duhet te shikoje edhe ne shtepine e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.