Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,924 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Inter 2016/17, moduli 4-2-3-1 i Mancinit tashme ka 7 titullare? Ja vendet e lira

Bujar Berishaj

Interi dje ka zhvilluar ndeshjen e fundit te kampionatit. Nderkohe flitet tashme edhe per merkaton.

Sigurisht skuadra zikalter do te niset nga disa siguri: Miranda, Murillo, Kondogbia, Perisic, Icardi te cileve ju shtohen edhe Erkin e Banega. Por nuk mjafton, sepse trajneri zikalter deshiron edhe disa perforcime tjera.

Nje mund te jete ne krahun e djathte te mbrojtjes, nje ne mesfushe (pelqehet Biglia) dhe nje ne krahun e djathte te sulmit (per kete rol pelqehet Candreva). Nderkohe nese largohet slloveni Handanovic do te jete e nevojshme qe te kerkohet edhe nje portier. Siguria eshte qe do te luhet me modulin 4-2-3-1.

Sky-

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.