Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,177 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Inter, asnje top-player, por edhe asnje shitje e rendesishme. Ky eshte bilanci

SKY – Inter, asnje top-player, por edhe asnje shitje e rendesishme. Ky eshte bilanci
Xhorxh Gellci

Walter Mazzarri nuk ka marre ate qe priste nga merkatoja. Kete pohon Sky, sipas te cilit, teknikut zikalter i sherbenin nje lojtar krahu dhe nje tjeter sulmues me eksperience, te cilet nuk kane ardhur. Prandaj do te mundohet te vleresoje ekipin qe ka ne dispozicion, ne pritje qe te zhbllokohet situata e shoqerise, dhe ne janar, kur Thohir te kete aksionet e tij dhe te jete percaktuar marreveshja me Morattin, Interi mund te levize me lirshem gjate merkatos te riparimeve. Blerje ka pasur por kane qene lojtare te rinj, qe kane ndihmuar te ulet shuma e pagave dhe mosha mesatare e skuadres. Gjithsesi, nuk ka patur shitje, prandaj kasat zikalter jane bosh per momentin. Dhe ne shumen totale mes hyrjeve dhe daljeve ka akoma nje bilanc negativ.

Sipas Sky Interi ka shpenzuar 30,8 milion euro; ka marre 7,5 milion euro. TOTALI: -23,3 milion euro.

Juventusi ka shpenzuar 32,1 milion dhe ka perfituar 37,7 milion, keshtu ka nje bilanc pozitiv prej 5,6 milion. Me minus edhe Milani: 28 milion te shpenzuara, 15,7 milion te fituara per nje total prej -12,3 milion. Ndersa Napoli pas shitjes te Cavanit ka shpenzuar 85,4 milion, prandaj regjistrohet nje bilanc prej -17,7 milion

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.