Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,572 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Inter, buxheti ashtu sic eshte kerkuar nga UEFA: gjithcka ne rregull. Kinezet te interesuar dhe Thohir…

Sky – Inter, buxheti ashtu sic eshte kerkuar nga UEFA: gjithcka ne rregull. Kinezet te interesuar dhe Thohir…
Bujar Berishaj

Sic raportohet nga Sky Sport, problemet e buxhetit te Interit nuk jane aq serioze ashtu sic kane raportuar disa media ne kohet e fundit.

Zikalterit do e mbyllin bilancin e 2016 me 30 milione euro ne humbje ashtu sic eshte rene dakord me organin me te larte europian te futbollit, UEFA-ne dhe strategjia per te barazuar buxhetin per vitin 2017 ka filluar te zbatohet qe tani.

Gjithashtu ka disa tratativa ne zhvillim e siper me kinezet dhe tashme tre gupe kane nisur hapat e nevojshem duke analizuar gjendjen ekonomike te klubit zikalter, keto shenja tregojne qe tratativat kane filluar. Ne anen tjeter 100 milionet e huazuara nga Thohir do te qendrojne ne llogari te klubit. Presidenti nuk do te perfitoj as edhe nje cent interes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.