Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2021

Scroll to top

Top

2,414 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Inter dhe D’Ambrosio shume afer. Hernanes ne Janar jo. Longo…

Sky – Inter dhe D’Ambrosio shume afer. Hernanes ne Janar jo. Longo…
Inter Club Staff

Gjate rubrikes se SkySport “Liberi di…”, gazetari Manuele Baiocchini eshte pergjigjur per shume pyetje te tifozeve duke folur keshtu per merkaton zikalter.

Ja fjalet e tij:

LONGO – Udhetim i shpejte i Ausilios ne Spanje per te negociuar me Rayo Vallecanin. Sulmuesi i ri Italian mund te kaloje atje ne huazim deri ne fund te sezonit.

HERNANES – Eshte nje piste shume e veshtire, sidomos ne kete sesion merkatoje. Edhe nese Interi do te shiste Guarin nuk do te arrinte qe te blinte Hernanes ne vetem tre dite sepse Lazio do te rezistonte.

D’AMBROSIO – Lojtari dhe klubi jane shume afer. Ne harkun e pak oreve marveshja me Torinon do te mbyllet.

THOHIR – Po presim te kuptojme nese do te kete takim me Juventusin per Vucinic ose jo. Tani per tani nuk ka asgje.

VUCINIC apo OSVALDO – Per momentin perpara ndodhet Vucinic. Osvaldo eshte paguar shume dhe nuk do te jepej ne huazim natyrisht.

GUARIN – Lojtari nuk kerkohet vetem nga Juventus. I pelqen shume edhe Gallatasarayt.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.