Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

440 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Inter, fjalet e Spallettit mos jane thene per te stimuluar trupen? Por nderkohe…

Sky – Inter, fjalet e Spallettit mos jane thene per te stimuluar trupen? Por nderkohe…
Inter Club Staff

Sky Sport e mendon ndryshe situaten tek Interi pas deklaratave te Spallettit.

Nje barazim qe sherben pak per garen per Champions League tek Interi, por qe ka ardhur ne nje moment jo shume pozitive kunder nje kundershtar si Napoli qe eshte shume e komplikuar te perballesh.

Por zikalterit e kane konfirmuar edhe njehere se me skuadrat e medha, nuk gabojne kurre asnje ndeshje: “The Courious Case of Doctor Jeckyll and Mister Hide mbase do te ndihmonin ta shpjegoje me mire rendimentin bipolar te zikalterve: te pandeshkueshem ndaj skuadrave te mbedhaja, difektoze dhe te parashikueshem ndaj te voglave.”

“Paraqitja ndaj Napolit ka konfirmuar se ne disa ndeshje te rendesishme kjo skuader nuk gabon: ne gjashte takime direkte deri me tani me skuadrat qe Interi ka siper vetes ne klasifikim – vazhdon Sky Sport -, Interi ka pesuar dy gola, te dyja kunder Romes, duke mbajtur porten e paprekur si me Napolin dy here por edhe me Juventusin.”

“Eshte paradoksale qe Spalletti, duke irrituar drejtuesit dhe lojtaret, te provokoje nje situate te tille dhe te permende kualitetin pas nje ndeshje ku ne fushe u pa nje Inter mjaft i mire.”

“Nga ana psikologjike, duket se Spalletti tha gjithcka dje vetem per te stimuluar trupen e tij.”

“Interi do te kishte padyshim nevoje per te pasur nje teknike me te larte ne organikun e saj per te luftuar per kampionat me Juventusin, por me siguri jo per te humbur pike me te voglat sic tashme e ka bere.”

“Zikalterit mbetet gjithesesi ne gare per Champions: dy romanet i ndjek nga afer dhe prapa ka Milanin me pese pike me pak. Kalendari eshte i veshtire, shtate ndeshje nga njembedhjete Spalletti do i luaje jashte: por ndoshta, per kete Interi, kjo mund te jete dicka e mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.