Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 18, 2020

Scroll to top

Top

424 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Inter, ja formacioni qe ka zgjedhur Spalletti: Candreva nga minuta e pare bashke me…

Sky – Inter, ja formacioni qe ka zgjedhur Spalletti: Candreva nga minuta e pare bashke me…
Inter Club Staff

Mungojne vetem dy ore e gjysem deri ne fillimin e ndeshjes Sampdoria-Inter qe do te luhet ne me pak se 2 ore e gjysem dhe eshte e vlefshme per javen e peste te Serie A. 

Ne prag te sfides kunder formacionit te Marco Giampaolo, SkySport ka treguar zgjedhjet qe do te beje Spalletti duke folur me siguri per to, por pa thene se jane zyrtare.

Sipas Sky, me sa duket Spalletti do te luaje me mbrojtjen me kater dhe hollandezi De Vrij do te jete ne stol.

Por ne 4-2-3-1 e teknikut toskan, duket se do te kete vend edhe per Antonio Candrevan.

Ky eshte formacioni i mundshem sipas Sky: 

Samir Handanovic

Danilo D’Ambrosio

Joao Miranda

Milan Skriniar

Asamoah

Brozovic

Matias Vecino

Radja Nainggolan (trekuartist)

Antonio Candreva

Keita Balde

Mauro Icardi

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.