Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,226 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Inter, kurre me nje mesfushe me dopio mediano. Mazzarri beson tek Hernanes. Kovacic duhet…

Sky – Inter, kurre me nje mesfushe me dopio mediano. Mazzarri beson tek Hernanes. Kovacic duhet…
Inter Club Staff

Sic tregon Andrea Paventi ne nje lidhje direkte me SkySport 24 nga Pinetina, Mazzarri – pavarsisht 11 lojtareve ne kombetare – do te provoje ti jape nje identitet taktik skuadres, identitet qe deri me tani nuk eshte pare dhe nuk do te varet nga lojtaret qe do te mungojne neper ndeshje.

Bisedat individuale kane filluar qe te henen dhe do te vazhdojne, sidomos per te motivuar lojtaret qe kane mbetur ne Appiano, mbi te gjitha Icardi, Palacio dhe Vidic.

Nderkohe Mazzarri provon te rekuperoje Hernanes nga ana fizike dhe e temperamentit. Duhet te jete lojtari ai qe duhet te beje diferencen ne fushe, edhe me gola te pa parashikueshem. Kovacic duhet te shfrytezoje talentin e tij me me shume efikasitet dhe vazhdueshmeri. Skuadra duhet te mesoje te mbeshtese ate dhe Hernanes ne fushe, me Guarin si nje alternative gati. Nderkohe skema me mediane te dyfishte para mbrojtjes do te jete nje opsion, por do te mundohet te mos perdoret me asnjehere.

“Do te jete me shume nje ceshtje e gjendjes se lojtareve dhe mendjes se tyre. Ndeshja ndaj Napolit do duhet qe te sjelli piken e ktheses per zikalterit. Kete gje e urojne tifozet, kete gje e urojne lojtaret e mbi te gjitha Mazzarri” – e mbyll gazetari.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.