Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

768 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Inter-Milan, ja formacioni i mundshem zikalter!

Sky – Inter-Milan, ja formacioni i mundshem zikalter!
Inter Club Staff

Te shumte jane tifozet e Interit dhe te Milanit qe pyesin veten keto dite se me cfare formacioni do te zbresin skuadrat respektive ne fushe kunder njera-tjetres diten e diele. 

Edhe pse eshte ende heret (duhen edhe kater dite nga derby i fundjaves), Sky Sport Italia eshte munduar te tregoje situaten ne kampin zikalter dhe te gjeje formacionin me te cilin Spalletti do te zbrese ne fushe ndaj Milanit ne Derby della Madoninna.

Sipas Sky, interi ka humbur disa siguri per sa i perket formacionit pas disa paraqitjeve te dobta te titullareve te saj, prandaj ne mendjen e Spallettit dyshimet jane te shumta. Kunder Milanit, me siguri do te rikthehet Icardi ne qender te sulmit, por dy pikepyetjet me te medha te teknikut italian jane: Ranocchia ose Miranda dhe Karamoh qe mund ta nise ne krahun e djathte si titullar me Candreven e spostuar ne qender. Kjo gje do te thoshte se Borja Valero mund te perjashtohet edhe njehere tjeter nga titullaret e ndeshjes pas asaj me Beneventon.

Ky eshte formacioni i mundshem zikalter sipas Sky Sport:

Handanovic, Cancelo, Skriniar, Miranda (Ranocchia), D’Ambrosio, Vecino, Gagliardini, Candreva, Karamoh, Perisic, Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.