Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,255 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Inter, Pioli ka ndryshuar fytyren e skuadres: ja te gjitha aspektet e permiresuara pas De Boer!

Sky – Inter, Pioli ka ndryshuar fytyren e skuadres: ja te gjitha aspektet e permiresuara pas De Boer!
Inter Club Staff

Duket totalisht nje skuader tjeter, tashme e gatshme per gjithcka vetem qe te arrije nje vend ne Champions League dhe po leshon sinjale mjaft te forta edhe per sezonin e ardhshem.

Eshte nje Inter totalisht e ndryshme ajo qe po shohim tami me Stefano Piolin ne krahasim me Interin e fillim sezonit ne drejtimin e De Boer. Sic nenvizojne tek Sky Sport, ne krahasim me skuadren hollandeit, taki Interi shenon me shume gola ne pjesen e pare por edhe ne pjesen e dyte, e kjo tregon progresin e bere nga ana taktike dhe ajo fizike. Por Interi i Piolit eshten e avantazh ndaj Interit te De Boer edhe per gjuajtjet ne porte, per krose dhe per gjuajtjet e pesuara. Gjeja e vetme te ne cilen De Boer eshte perpara italianit eshte per faullat e shkaktuar, por kjo e dhene nuk eshte pozitive. Interi ka ndryshuar, eshte ne vend te peste dhe me shikimin lart. Shume lart.

Foto nga Sky Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.