Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,929 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Inter, takim me agjentet e Luiz Gustavo. Mbyllet per Wallace. Taider dhe Zuniga…

SKY – Inter, takim me agjentet e Luiz Gustavo. Mbyllet per Wallace. Taider dhe Zuniga…
Xhorxh Gellci

Emer i ri per mesfushen e Interit. Ka patur nje takim sot mes drejtuesve zikalter dhe agjentit te Luiz Gustavo, mesfushor i Bayernit. Megjithate eshte nje operacion shume i veshtire sepse klubi gjerman kerkon 18 milion dhe Wolfsburg ofron rreth 15. Eshte munduar te kuptohet nese kishte mundesi per nje tratative, pasi zikalterit jane te orientuar drejt huazimit me te drejte blerjeje. Nderkohe vazhdojne kontaktet per Taider. Eshte nje tratative me e thjeshte qe Interi po shpreson ta mbylle. Bologna ka pranuar te flase me Interin, dhe nese qendron Sorensen, me ndonje lojtar ne shkembim si Duncan, Mbaye, gjysmen e Khrin dhe nje shtese cash (rreth 4-5 milion per gjysmen), mund edhe ta shese Taider, i cili eshte nje nga zgjedhjet e para te Mazzarrit.” – keshtu shpjegon Gianluca Di Marzio kerkimin e Interit per nje mesfushor.

Persa i perket lojtarit te krahut, Mazzarri po insiston per Zunigen dhe ka folur edhe me lojtarin. Interi, ne ditet e shkuara ka ofruar 10 milion por Napoli dukej se kishte ndermend ta mbante.

Nderkohe, perseri sipas Di Marzio, Interi ka mbyllur operacionin per Wallace. Ne ditet e ardhshme do te percaktohen detajet e fundit, dhe do te flitet me mire kur te jete miqesorja mes Inter dhe Chelsea. Megjithate, shoqeria zikalter ka formalizuar nje propozim per huazim 1-vjecar, dhe nuk duhet te kete probleme per mbylljen e marreveshjes. Ne kete menyre do te zihet nje vend ekstra-komunitari, dhe nese vjen edhe nje lojtar tjeter krahu, ndoshta Jonathan do te largohet ne huzim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.