Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 20, 2020

Scroll to top

Top

1,296 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Inter, Wallace dhe Wellington, mungojne vetem detajet. Gjithcka e bere.

SKY – Inter, Wallace dhe Wellington, mungojne vetem detajet. Gjithcka e bere.
Xhorxh Gellci

Ja ku jemi. Sipas Gianluca Di Marzio, ekspertit te merkatos te Sky, Inter dhe Wallace jane nje hap larg: mungon vetem zyrtarizimi. Drejtuesit zikalter kane definuar operacionin dhe kane ngelur vetem detajet burokratike. Formula e transferimit eshta ajo e nje huazimi te thjeshte falas me shoqerine zikalter qe gjate vitit mund te flase perseri me Chelsean dhe te riformuloje marreveshjen mbi bazen e nje huazimi me te drejte blerjeje dhe kunderblerjeje. Nderkohe Wallace po shikon ngjyrat zikalter ne horizont dhe do te mbuloje vendin qe ishte i Maicon.

Me pas do te mendohet per Wellington, por edhe per te vlen pak a shume i njejti diskutim. Edhe ai eshte praktikisht i marre. Sipas Andrea Paventit po pritet vetem per te pare si do te behet levizja e rradhes, duke pare se ai dhe Wallace do i zinin menjehere te dyja vendet bosh per ekstra-komunitare. “Marreveshja ekziston, mjafton vetem te zyrtarizohet dhe pastaj mund te kalohet tek Taider.” – ka thene gazetari.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.