Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,141 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Inter-Wallace, fillon tratativa. Kurse Dragovic dhe Nainggolan…

SKY – Inter-Wallace, fillon tratativa. Kurse Dragovic dhe Nainggolan…
Xhorxh Gellci

Vazhdon ndjekja e lojtarit te krahut tek Inter. Ne oret e fundit, sic tregohet nga Gianluca Di Marzio per Sky Sport, eshte haput tratativa me Chelsea per te sjelle lojtarin brazilian Wallace, i kerkuar edhe me pare dhe per te cilin inter.al ju tregoi disa ore me pare.

Nderkohe, largohet Dragovic. Mbrojtesi i Bazel ka refuzuar Dinamon e Kievit vetem per te pritur Interin, por shoqeria zikalter i ka treguar qe per momentin tratativa eshte e pamundur sepse duhet te shese dike. Edhe per kete, klubi ukrainas ka rritur oferten e meparshme, duke e cuar ne 2,3 milion plus bonuse, duke shpresuar qe Dragovic te nderroje mendje. 

Di Marzio flet edhe per Nainggolan, sipas te cilit, presidenti Cellino nuk ka dashur ta shese tek Roma, qe ka blere Strootman. Interi nuk ka bere akoma nje oferte te rendesishme per mesfushorin dhe pritet te shihet nese dicka do te shbllokohet me hyrjen ne shoqeri te Thohir.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.