Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

1,437 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky: “Interi nuk ka nje tranjer, por nje gjeneral: ja cfare urdheroi ai menjehere pas perfundimit te derbit.”

Sky: “Interi nuk ka nje tranjer, por nje gjeneral: ja cfare urdheroi ai menjehere pas perfundimit te derbit.”
Inter Club Staff

Interi nuk ka nje tranjer te thjeshte futbolli, por ka nje gjeneral te vertete si neper filma. 

Keshtu e nis reportazhin e saj Sky Sport diten e sotme te cilen ja kishte kushtuar Interit dhe tranjerit te saj Antonio Conte menjehere pas ndeshjes se djeshme.

Zikalterit fituan nje derbi te luajtur shume bukur ndaj Milanit duke i anulluar totalisht milanistat ne fushen e lojes.

Nderkohe, reportazh i Sky Sport ka qene ky: “Nje imazh i thjeshte dhe nje embleme i mentalitetit te Contes dhe i seriozitetit me te cilin Interi po perballet kete sezon ne Serie A.”

“Zikalterit po punojne shume fort me stafin e ri te Contes dhe kjo gje po shikohet edhe me stervitjet e dyfishta qe lojtaret e Interit i bejne me shume se cdo skuader tjeter ne Serie A.”

“Edhe pse ka ndeshje menjehere te merkuren ndaj Lazios, Conte nuk ka menduar te shkoje ne dhomat e zhveshjes apo tek gazetaret qe po e prisnin, por sapo ka mbaruar “ole” e lojtareve poshte Curva Nord, ka komunikuar menjehere me stafin dhe i ka kujtuar qe te nxjere per nxemje te gjithe lojtaret qe nuk luajten ne derbi per ti “nxehur” edhe ata per ndeshjen e radhes sepse Conte deshiron qe te gjithe te jene ne forme per Lazion.”

“Keshtu, nderkohe qe shoket qe kishin luajtur jane drejtuar drejt dusheve dhe dhomes se zhveshjes ku edhe kane festuar fitoren, ata qe nuk kane luajtur jane veshur dhe kane filluar stervitjen ne barin e San Siros”

“Kurre nuk duhet ulur perqendrimi, edhe ne momente si keto. Te merkuren ndaj Lazios mund te perballesh vetem me nje mentalitet te nje skuadre te madhe dhe Conte nuk deshiron akoma hap fals per Interin e tij.”

“Pra, ashtu si e nisem kete shkrim: Conte nuk eshte thjesht nje tranjer te lojtaret e Interit por nje gjeneral i vertete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.