Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,366 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Interi refuzon 60 milionet per Icardin nga Napoli. Gati rinovimi me 5 milione euro ne sezon

Sky – Interi refuzon 60 milionet per Icardin nga Napoli. Gati rinovimi me 5 milione euro ne sezon
Bujar Berishaj

Arrijne te reja te rendesishme mbi rinovimin e Mauro Icardit.

Sky Sport raporton se Piero Ausilio ka takuar dje perfaqesuesit e lojtarit argjentinas. Ne tavoline ka qene e ardhmja e tij te Interi dhe kontrata per t’u rinovuar. Gjate bisedimeve eshte prezentuar oferta e fundit e Napolit prej 60 milione euro plus dy bonuse qe eshte refuzuar nga Interi, me zikalterit qe kane treguar vullnetin per te vazhduar raportin me kapitenin.

Zikalterit i kane shpjeguar lojtarit qe rinovimi nuk do te firmoset para tetorit, duhet te pritet qe grupi Suning te behet operativ ne te gjitha efektet. Nderkohe eshte folur edhe per shifrat me Icardin qe do te fitoj rreth 5 milion ne sezon plus bonuset.

Gjithashtu edhe Napoli eshte informuar per keto te reja dhe eshte e mundshme qe Napoli te heq dore perfundimisht nga lojtarit. Ne kete pike grupi Suning duhet vetem te jap ok perfundimtar per firmen ne kontraten e re.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.