Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 10, 2020

Scroll to top

Top

1,045 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Isla, Udinese do qe te merret gjysma e kartonit te saj. Interi…

Sky – Isla, Udinese do qe te merret gjysma e kartonit te saj. Interi…
Andi Prifti

Tratativat nuk kane deshtuar, por jane bllokuar. Tratativat per Mauricio Isla po fillojne te behen te lodhshme. Dhe kur u duk gjithçka e kryer u be nje hap mbrapa. Gjithçka u ndalua dhe kete e shpjegon Emanuele Baiocchini i SkySport24. Udinese do qe te respektohet pakti i nje viti me pare me Juventusin (kur erdhi ne Torino Asamoah si nje blerje e vetme) dhe do te donte qe ti merrej gjysma e kartonit te lojtarit qe i perket asaj ne qershor te vitit 2014, dhe nuk i intereson nese kete do e beje Inter apo Juventus.

Ne kete pike, Interi, vitin e ardhshem, duhet te paguaje dhe gjysmen tjeter te kartonit te lojtarit tek skuadra e familjes Pozzo dhe ne kete rast lojtari nga Kili do te behej ‘prone’ e plote e klubit ZiKalter. Ka dhe nje rast tjeter ku Interi do te marri tani gjysmen e kartonit te Isla dhe Juventusi te marri ne fund te sezonit gjysmen e mbetur ne klubin e Udinese dhe ne kete pike lojtari do te ishte ne bashkepronesi mes Juves dhe Interit.

Dje Conte tha: “Isla eshte lojtari jone dhe jam i kenaqur qe e trajnoj.

Jemi ne nje gjendje qe veshtire se do te zgjidhet shpejt: do te mjaftoje java e ardhshme?

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.