Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 6, 2020

Scroll to top

Top

849 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Isla, vjen oferta. 2 milion diferenca, Juve kerkon Bardi ose Duncan!

Sky – Isla, vjen oferta. 2 milion diferenca, Juve kerkon Bardi ose Duncan!
Xhorxh Gellci

Dy milion diference. Kjo eshte distanca mes Interit dhe Juventus per vleresimin e Mauricio Isla. E konfirmon Gianluca Di Marzio nga siti personal, duke thene se eshte bere oferta zyrtare nga Interi per Juventusin: “Nga Kili, lojtari ka bere te ditur se deshiron nje sezon te ndryshem nga ajo qe sapo kaloi. Nderkohe, Interi per te ka ofruar 5 – 5,5 milion euro per te marre gjysmen qe i perket Juventus. Ndersa klubi bardhezi do 7.5 milion.”

Per me teper, eshte hapur nje diskutim per lojtare ne shkembim, i cili eshte refuzuar menjehere nga Interi: “Ka pasur nje tentative nga bardhezinjte per te futur ne tratative Francesco Bardi ose Alfred Duncan, por Interi as nuk do t’ja dije per kete dhe nuk ka ndermend te shese ndonjerin. Udinese po vezhgon dhe Isla po pret zhvillimet…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.