Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,168 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Ja cfare pritet te ndodhe sot tek asambleja e aksionereve te Interit. Gjate konferences…

Sky – Ja cfare pritet te ndodhe sot tek asambleja e aksionereve te Interit. Gjate konferences…
Inter Club Staff

Silvia Vallini ne lidhje direkte me Sky Sport, ka folur per asamblene e aksionereve te Interit e cila do te filloje rreth ores 10:30 dhe ka zbuluar se cfare pritet te ndodhe sot.

Pika me kryesore e dites do te jete mbyllja e bilancit per sezonin 2015/2016 dhe qe pritet te regjistroje nje humbje pak me inferiore 60 ndersa numrat e FPF pritet te jene akoma me te mira: vetem 25 milione humbje. Uefa ne fakt, kishte kerkuar qe humbja te ishte maksimumi 30 milione euro, por Interi ja ka dale te kete nje humbje akoma me te vogel duke qene keshtu ne menyre perfekte ne linjen e Uefas.

Pas pefundimit te asamblese, do te kete nje konference per shtyp te aksionereve dhe sigurisht qe do te flitet per tema sportive – keshtu edhe per situaten e De Boer – por do te flitet edhe per projektet e markes Inter, jo vetem ne Itali por ne Lindje sidomos.

Ai qe do te nise asamblene do te jete Nicola Volpi, ndersa Thohir – qe do te mungoje per motive familjare, babai i tij eshte shume keq – ka deleguar Isentan.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.