Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 21, 2019

Scroll to top

Top

678 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Ja dy motivet se pse Perez po mundohet te fitoje kohe per Modric

Sky – Ja dy motivet se pse Perez po mundohet te fitoje kohe per Modric
Inter Club Staff

Situata eshte aq e komplikuar sa tek Real po preferojne te mos flasin fare. 

Jane te ndaluara pyetjet per Modric. Keshtu i eshte thene gazetareve sot perpara prezantimit te Courtois tek Real Madrid.

Florentino po mundohet te fitoje kohe dhe tashme nuk ka me dyshime per kete fakt.

Presidenti i Realit po mundohet ta shtyje sa me shume takimin me lojtarin duke e shtyre fillimisht nga dje per sot e me pas per neser.

Gjithesesi, takimi i neserm nuk pritet te shtyhet por Sky Sport ka nxjere ne pah dy hipoteza  se pse presidenti i Real Madrid nuk deshiron ta takoje lojtarin.

Ja cfare shkruan media satelitore italiane:

“Real Madrid po kerkon qe te venise largrimin e Luka Mordic.”

“Lojtari e ka shprehur qe deshiron te largohet nga Real Madrid por me sa duket, dy jane arsyet se pse ai po mundohet ta shtyje sa me shume kete takim e po fiton kohe.”

“Hipoteza e pare ka te beje me deshiren e Perez per te mbajtur Lukiten ne Madrid. Ai ne kete menyre mendon qe duke e shtyre sa me shume takimin do te ule entuziazmin e Modric per tu larguar dhe do i heqe atij deshiren per tu transferuar tek Interi.”

“Ndersa hipoteza e dyte eshte me shume pro Inter: ne kete hipoteze, Perez po e shtyn kete takim per arsyen e vetme se po kerkon nje alternative (qe se ka gjetur ende) dhe nuk deshiron te shese Modric perpara se ta gjeje sepse keshtu do te zemeroheshin tifozet madrilen.”

Kete gje ka shpjeguar Luca Marchetti pak me pare, eksperti i Sky Sport.

Modric nuk deshiron qe te prishe mardheniet totalisht me Realin, prandaj po stervitet rregullisht.

Nderkohe si zevendesues te mundshem te tij ne keto momente po shihen Eriksen i Tottenham, Milinkovic-Savic i Lazios dhe Thiago Alcantara i Bayern Munich.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.