Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,134 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Ja kur do te behet zyrtare blerja e Icardit. Ai ka kushtuar…

Sky – Ja kur do te behet zyrtare blerja e Icardit. Ai ka kushtuar…
Inter Club Staff

Sky Sport flet per nje blerje tjeter te Interit pas asaj te Ishak Belfodil nga Parma. Behet fjale per Mauro Icardin, i cili do te vi tek Interi nga Sampdoria, ekip me te cilin shkelqeu sezonin e fundit.

Sipas Sky, Icardi tek Interi do te behet zyrtare te henen. Transferimi fillimisht do te jete ne bashkpronesi per nje ceshtje burokratike – sic thote Gianluca Di Marzio per Sky Sport – dhe tek Sampdoria do te shkojne 6,5 milion euro per 3 vjet. Me pas Interi do te bleje gjysmen e dyte te kartonit me detyrim per 6 milion sezonin qe vjen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.