Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,677 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Ja linja e verdhe dhe e bardhe e Brances e Ausilios: Ne fillimit shitet, pastaj blihet. Objektivi…

Sky – Ja linja e verdhe dhe e bardhe e Brances e Ausilios: Ne fillimit shitet, pastaj blihet. Objektivi…
Inter Club Staff

Mazzarri do te flase vetem me ta dhe presidentin per merkaton. Kete gje e ka then direkt ne menyre te qarte ne konferencen e pare per shtyp si trajner zikalter: “Nuk flas me gazetaret per objektivat tane”, ka thene ai. Dhe ja tek ju, objektivat e Brances dhe Ausilios sipas Sky Sport ne pese pika.

1) NE FILLIM SHITET PASTAJ BLIHET: Bilanci i Interit thote se ne fillim jane te nevojshme shitjet per te bere blerje. Pikerisht kjo do te jete politika e merkatos se ardhshme nese nuk do te vijne para te fresketa apo ortake te rinj ne klub. Nderkohe Mazzarri deshiron nje ekip me 22 lojtare, keshtu qe disa lojtare duhet te shiten.

2) GARGANO, VESHTIRE SE DO TE BLIHET: Duke pare ate qe ka dhene ne fushe, marredhenien me trajnerin, cmimin qe eshte caktuar nga Napoli, mesfushori Uruguajan do te rikthehet andej nga ka ardhur dhe nuk do ti blihet kartoni nga Interi.

4) OBJEKTIVI, TE BEHET NGA NJE BLERJE PER CDO REPART: Do te kerkohet te monitorohet edhe mbrojtja, edhe pse ka lojtare mjaftueshem. Me pas do te kerkohet edhe nje lojtar krahu, nje mesfushor dhe nje sulmues.

4) PRIORITET KANE LOJTARET E KRAHUT: Per teknikun e ri dhe lojen e tij eshte fondamentale te kete te pakten edhe nje lojtar krahu, dhe Basta ne kete moment eshte ne pole position. Ne te majte Pereira dhe Nagatomo do te vlersohen gjate grumbullimit veror.

5) POLITIKA E SHKEMBIMEVE: Ku nuk arrihet dot me cash, mund te arrihet me shkembime kartonash, apo gjysmat e kartonave te lojtareve te rinj. Ne tratativen per Basta-n mund te futet Faraoni(gjysma e kartonit te tij). Per Gilardinon do te ofrohet Schelotto.

Sipas Sky keto do te jene pese pikat te cilat do te ndjeke dirigjenca zikalter kete merkato…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.