Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 22, 2020

Scroll to top

Top

518 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Ja projekti i Contes tek Interi: tre TOP PLAYER, dy me parameter zero!

Sky – Ja projekti i Contes tek Interi: tre TOP PLAYER, dy me parameter zero!
Inter Club Staff

Interi eshte rikthyer te stervitet ne menyre individuale ne Pinetina dhe po pergatitet per nje rikthim te Serie A.

Conte po punon fort qe te beje lojtaret e tij te rekuperojne formen e humbur duke i dhene ushtrime specifike lojtareve.

Por nderkohe, tekniku po punon fort edhe me drejtuesit per te permiresuar akoma me shume skuadren zikalter.

Sipas asaj qe thuhet nga Sky Sport, “strategjia e Interit dhe e Contes ne kete moment eshte qe te alternohen lojtare te rinj interesant me lojtare te gatshem dhe me eksperience per te fituar direkt dicka.”

“Ashtu eshte kerkuar direkt nga Conte ne bisedat e tij me drejtuesit dhe Presidentin e Interit, Steven Zhang.”

“Ne kete sens keshtu dalin tre emra ne pah per Interin: Cavani, i lire me parameter 0 ne qershor.”

“Dries Mertens, edhe ai i lire me parameter zero dhe nese do te largohet nga Napoli, Interi eshte ne radhe te pare per ta blere.”

“Nderkohe, i treti dhe jo me pak i rendesishmi eshte Arturo Vidal. Kiliani ben pjese tek nje diskutim i gjate me Barcelonen qe ka kohe qe ka filluar.”

“Keto jane emrat e pare ne planin e Contes per ringritjen e Interit dhe vazhdimit te punes qe ka nisur ne 2019 tek zikalterit.”

Keshtu e mbyll kroniken e saj Sky Sport qe i kishte kushtuar Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.