Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 18, 2019

Scroll to top

Top

871 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Ja si pritet te luaje Interi ndaj Atalantes te dielen! Surprize ne mesfushe: Brozo ne stol?

Sky – Ja si pritet te luaje Interi ndaj Atalantes te dielen! Surprize ne mesfushe: Brozo ne stol?
Inter Club Staff

Eshte arkivuar barazimi ne Champions ndaj Barcelones dhe tashme Interi eshte rikthyer ne Pinetina per te pergatitur ndeshjen e veshtire te Bergamos kunder Atalantes.

Sipas asaj qe thote Sky Sport, Roberto Gagliardini pritet te luaje nga minuta e pare ndaj ish-skuadres se tij kunder skuadres se Gasperinit per ti dhene pak pushim lojtareve si Brozovic apo Vecino qe nuk kane pushuar kurre.

Por ai qe pritet te mungoje eshte Vecino sepse te heqesh dore nga Brozovic tek ky Inter eshte teper e veshtire edhe pse asnjehere nuk i dihet se cfare do te mendoje Spalletti perpara ndeshjes.

Surprize do te ishte gjithesesi prezenca e Gagliardinit perpara Vecinos ne kte ndeshje.

Por nje suprize tjeter mund te vije po ne mesfushe me Radja Nainggolan qe mund ta nise perseri nga stoli kete ndeshje. Duhet pare neser dhe pasneser gjendja fizike e belgut per te vendosur nese do te luaje nga minuta e pare apo do te ruhet per te qene ne top forme ndaj Tottenham.

Nderkohe, sipas Sky Sport, ky pritet te jete formacioni i hedhur ne fushe nga Interi ne ndeshjen ndaj Atalantes: 

Ky eshte formacioni i mundshem i Interit ndaj Barces: 

Samir Handanovic

Sime Vrsaljko

Stefan De Vrij

Milan Skriniar

Asamoah

Marcelo Brozovic

Roberto Gagliardini

Borja Valero (trekuartist)

Matteo Politano

Ivan Perisic

Mauro Icardi

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.