Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 25, 2019

Scroll to top

Top

379 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Ja te rejat e fundit nga stervitja e Interit ne Appiano: Ka lajme te mira, sepse Mauro Icardi eshte pare te stervitet me skuadren

Sky – Ja te rejat e fundit nga stervitja e Interit ne Appiano: Ka lajme te mira, sepse Mauro Icardi eshte pare te stervitet me skuadren
Inter Club Staff

Interin e presin dy ndeshje shume te rendesishme ne harkun e tre diteve. 

E para qe do te vije ne Meazza eshte Parma te shtunen ne oren 15:00 ndersa me pas, vetem pas tre ditesh, te marten ne Meazza do te vijne anglezet e Tottenham per ndeshjen hapese te Interit ne Champions.

E keshtu, ne shtepine zikalter te gjithe jane me sy e veshe per sa i perket gjendjes se sulmuesit kryesor, Mauro Icardi.

Ja cfare ka thene pak me pare SkySport24 per kete ceshtje:

“Duket se ka te reja te mira ne vigjilje te ndeshjes ndaj Parmes ne shtepine Inter sot.”

“Ne fillim te stervitjes, Spalletti ka mbajtur lojtaret per shume minuta perpara monitorit per ti treguar disa video ku eshte studiuar kundershtari me detaje.”

“Tani skuadra ka pak qe ka mbyllur stervitjen dhe lajmi shume i mire eshte se Mauro Icardi eshte stervitur rregullisht ne fushe dhe madje ka qene pjese e grupit.”

“Por sot Spalletti do te vendose ne baze te stervitjes se zhvilluar nese kapiteni do ja dale te jete nga minuta e pare me Parmen apo do e nise nga pankina.”

“Te mos harrojme se Parma eshte vetem kundershtari i pare nga shtate kundershtaret e Interit ne keto 21 dite ku do te jete edhe nevoja e frymemarrjes per disa lojtare dhe per pak rotacion.”

Nderkohe vetem pas pak Luciano Spalletti do te flase per mediat dhe mbase do te tregoje ndonje gje me shume per gjendjen e te tijeve.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.