Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

135 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Ja tre levizjet e para te Mazzarrit tek Interi

SKY – Ja tre levizjet e para te Mazzarrit tek Interi
Xhorxh Gellci

“Interi i Mazzarrit do te riniset nga tre pika baze.” Keshtu ka thene Matteo Barzaghi para pak minutash ne Sky.

Pika e pare eshte moduli. Mazzarri ka konfirmuar qe do te luaje me 3-5-2 dhe nuk do te shkeputet nga skema qe e ka bere te suksesshem tek Napoli.

Pika e dyte jane lojtaret e krahut: Nuk mjaftojne Nagatomo dhe Pereira, me Jonathan dhe Schelotto alternativa. Ne kete moment Interi po studion merkaton dhe emrat e nxehte jane ata te Zuniga, Isla dhe Basta (me Ranocchian qe eshte gjithmone zgjedhja e pare e Contes per mbrojtjen.)

Pika e trete i perket nje lojtari qendror ne mesfushe: Emrat ketu jane Fernando i Portos (i skadon kontrata ne 2014), Nainggolan (i preferuari, mund te kushtoje 7-8 milion dhe ndonje te ri) dhe Behrami, nje nga lojtaret me te preferuar te Mazzarrit tek Napoli.

Marre nga: fcinter1908.it

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.