Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

262 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky jep shprese: “Sanchez dje ka pasur me pak dhimbje. Me pak fat, ai mund te rikthehet per…”

Sky jep shprese: “Sanchez dje ka pasur me pak dhimbje. Me pak fat, ai mund te rikthehet per…”
Inter Club Staff

Sky Sport ka dhene nje lajm te mire per sa i perket gjendjes se Alexis Sanchez dje vone ne mbremje.

Sulmuesi kilian eshte demtuar ne Europa League kunder Bayer Leverkusen dhe diten e djeshme ka zhvilluar disa terapi rekuperimi.

Vetem diten e sotme do te zhvilloje vizitat e nevojshme per te pare shkallen e demtimit qe ka pesuar.

Por sipas Sky Sport, ne kete moment, ka shprese te madhe per rikthimin e tij ne fushen e lojes.

Sipas tyre, lojtari diten e djeshme ka pasur shume me pak dhimbje nga sa kishte ne momentin qe pesoi demtimin.

Perjashtohet totalisht nje prezence e tij ne gjysmefinale, por per finalen shanset jane goxha te larta qe ai te luaje.

Duke qene nje ndeshje pas 10 ditesh, nese demtimi muskular do te jete shume i lehte, mund te kete nje shans te vogel qe ai te jete ne pankine.

Gjithesesi, te gjithe te stafi i Interit po presin me padurim pergjigjen e kontrolleve mjekesore te lojtarit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.