Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

840 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky jep te rejat e fundit: “Inter-Udinese, Conte ndryshon perseri skuadren: surprize ne sulm?”

Sky jep te rejat e fundit: “Inter-Udinese, Conte ndryshon perseri skuadren: surprize ne sulm?”
Inter Club Staff

Interi mund te perballet me Udinesen me plot kater lojtare te rinj ne minuten e pare.

Kete lajm e jep Sky Sport ne keto minuta ku tregon se si Conte mund te ndryshoje mbrojtjen, mesfushen por edhe sulmin.

Per here te pare diten e neserme, sipas asaj qe tregon Sky Sport mund te shikojme nga minuta e pare treshen De Vrij, Godin dhe Skriniar.

Por me pas ka shume dyshime per Conten ne sulm sipas asaj qe shpjegon Andrea Paventi per Sky Sport.

“Sanchez keto dite ka punuar dhe ka punuar mire. Conte ka bere edhe prova taktike me kilianin ne fushe por nga menyra se si ka folur ne konference te jep njdesine se mund te jete nje lojtar qe do te aktivizohet gjate ndeshjes dhe qe sdo e nise nga minuta e pare neser.”\

“Pastaj Conte deshiron te kete alternativa edhe ne stol sepse Udinese eshte nje skuader qe mund te hape jo pak probleme.”

“Sanchez keshtu mund te hyje ne pjesen e dyte dhe njeri ndermjet Politanos dhe Lautaros duhet ta nise nga minuta e pare per te luajtur me Lukakun.”

“Sot jane bere disa prova taktike dhe eshte provuar Politano pas sulmuesit kryesor. Ne rast se nuk do te luaje Sanchez, atehere Sensi mund te luaje pak me perpara ne mesfushe duke ndare keshtu regjine e lojes ne nje 3-5-2 me Brozovic.”

“Nderkohe Barella pritetet te jete lojtari qe do te zevendesoje Vecinon ne formacion nga minuta e pare. Gjithashtu edhe Godin me te gjitha gjasat do te debutoje ne Meazza.”

“Pra, sipas te rejave te fundit, Barella do te jete ndryshimi ne mesfushe duke bere keshtu debutimin zyrtar si titullar kete sezon.”

Conte nuk eshte integralist me 3-5-2 dhe ka lene te kuptohet se shume shpejt mund te provoje skema te reja, sidomos perpara.

“Me Conten nuk eshte e thjeshte te kuptosh ate qe ka ai ne mendje”, ka vazhduar fjalen e tij Paventi ne Sky Sport.

“Marka e tij eshte 3-5-2, ai e ka thene gjithmone se skuadra duhet provuar, duhen gjetur mundesi, zgjidhje, duhet shfrytezuar potenciali i lojtareve, prandaj dicka mund te ndryshoje shume shpejt.”

“Dicka alternative nderkohe eshte gjetur, do te shohim nese stervitja e sotshme mund te jete konfirmimi per kete ose nese Sanchez do e nise nga pankina apo jo.”

“Por per momentin Conte po e mendon vertete surprizen per ndeshjen e neserme ne sulm: Lautaro dhe Sanchez ne stol dhe nga minuta e pare Politano me Lukakun.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.