Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,483 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Juventusi ka provuar per Shaqirin, por u dorezua perpara Interit. Paulinho-Inter po, por…

Sky – Juventusi ka provuar per Shaqirin, por u dorezua perpara Interit. Paulinho-Inter po, por…
Inter Club Staff

Luca Marchetti ka folur per SkySport 24 dhe ka treguar disa kuriozitete rreth merkatos zikalter.

“Juventusi e ka ndjekur Shaqirin prej shume kohesh dhe ne nje moment te caktuar ka provuar te beje nje sulm per te por eshte gjendur perballe nje tratative treshe Bayern-Shaqiri-Inter shume te avancuar me Xherdanin qe donte vetem Interin, e keshtu ata jane dorezuar. Per Juventusin, Shaqiri shihej si nje shans real dhe shikonin tek ai trekuartistin qe mungonte, por nuk u be gje.” – ka thene gazetari.

“Interi e ka ndjekur Paulinhon shume perpara se ai te shkonte tek Tottenham – ka vazhduar Marchetti – e mbi te edhe edhe Juventusi sipas mediave angleze. Juventinet ne kete moment nuk kane nevoje per nje mesfushor qendre dhe duket jo e vertete kjo piste, mbase ne vere po. Interit po qe i pelqen shume ai, por nuk shihet si opsion i pare. Emrat me te nxehte jane ato te Suarez dhe Lucas Leiva” – e ka mbyllur gazetari.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.