Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,913 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Kovacic-Mancini, tentime per tu kuptuar: dje ne derby…

Sky – Kovacic-Mancini, tentime per tu kuptuar: dje ne derby…
Bujar Berishaj

Vijne kuriozitete te rendesishme nga derby i djeshem mes raporteve te Roberto Mancinit dhe Mateo Kovacic me rolin e 10 zikalterit si objekt te diskutimit. Keto i zbulon Andrea Paventi nga Sky, qe shpjegon:

“Kovacic nuk do te jete kurre shume thelle, as sulmues krahu, as trekuartist sepse ai do gjithmone qe te mbaj topin dhe ta sjell ate. Tani ai duhet te shpejtoj lojen dhe te ndryshoj poziten e trupit kur eshte i kthyer me shpine nga porta, ashtu sic i ka sugjeruar Mancini. Dje ka pasur nje moment ne te cilin mesfushori i ka shprehur pikepamjen e tij trajnerit kurse ky i fundit i ka kerkuar te bej te kunderten.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.