Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,281 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Lajm bombe per te gjithe te abonuarit te paketes se futbollit!

Sky – Lajm bombe per te gjithe te abonuarit te paketes se futbollit!
Inter Club Staff

Lajmi kishte disa kohe qe qarkullonte ne ambjentet e mediave ne Itali, dhe ky lajm eshte mjaft i mire per te gjithe futbolldashesit. Edhe Shqiptaret e Italise qe jane te abonuar tek Sky duhet te jene mjaft te lumtur.

Kanali Fox Sports, i cili sapo ka blere te drejtat per te transmetuar sezonin qe vjen Premier League, Fa Cup, Liga, e Ligue 1, do te jete pjese e paketes Sky Calcio, dhe do te jete prezent ne kanalin 205 te platformes Sky Italia, pa asnje kosto shtese per te abonuarit.

Duke pare qe Bundesligen Sky e kishte blere me pare, cilesia e paketes se abonimit rritet mjaft sebashku me televizionin e Murdoch i cili do te jete pjese e Sky tashme. Pervec trasmetimeve HD, ne Fox Sports do te kete edhe shume emisione talk show apo me teme te gjere sportive. Pra te gjithe futbolldashesit te behen gati per fillimin e Premier League dhe Ligue 1 qe nga muaj Gusht tek Sky…

Nderkohe Sky Sport Italia praktikisht do te kete te gjitha kampionatet e mundeshme, Shqiptaret ne Shqiperi do i duhet te blejne dy platforma te ndryshme per te pare te gjitha kampionatet dhe kompeticionet europiane… Sa keq!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.