Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2020

Scroll to top

Top

441 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Lajme te mira nga Appiano Gentile per sa i perket Alexis Sanchez

Sky – Lajme te mira nga Appiano Gentile per sa i perket Alexis Sanchez
Inter Club Staff

Mund te kete ardhur me te vertete momenti per debutimin e Alexis Sanchez me bluzen e Interit. 

Kjo gje mund te ndodhe pikerisht ndaj skuadres me te cilen eshte bere i famshem ne Itali, Udineses.

“Dje ka punuar me skuadren, nje skuader qe ende nuk i ka lojtaret e kombetares ne brendesi. Por ai eshte stervitur rregullisht edhe ne stervitjen e dyfishte te kerkuar nga Conte (e disata).”

“I vetmi qe sapo eshte kthyer nga kombetaret eshte pikerisht Alexis Sanchez, lojtari me i shumepritur nga tekniku.”

“Ai keshtu ka zhvilluar te dy stervitjet ne grup po ashtu si De Vrij i cili eshte totalisht i rekuperuar per ndeshjen e radhes.”

“Por ka pritshmeri te madhe per debutimin e Sanchez (ne pankine ndaj Cagliarit sepse kishte pak ore qe kishte mberritur).”

“Sulmuesi eshte nje ish ne Udine dhe ka shume deshire per te luajtur. Conte do e vendose te premten, por shanset qe kiliani te luaje nga minuta e pare me Lukaku. I vetmi rrezik per Sanchez eshte Politano.”

“Nderkohe jane shumte te pakta shanset per te pare nga minuta e pare Lautaro Martinez i cili do te luaje sot naten ne miqesoren Argjentine-Meksike dhe do te rikthehet ne Itali vetem te enjten.”

“El Toro do te luaje ne Champions ne mesjave me pas dhe ne kampionat prandaj mund ti takoje El Nino Maravilla: ky eshte lajmi me i mire i mundshem per tifozet zikalter qe mezi po presin ta shohin Sanchez ne aksion.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.