Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,459 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Largimi i Argjentinasve, dora eshte e Mazzarrit. Kovacic dhe Icardi…

Sky – Largimi i Argjentinasve, dora eshte e Mazzarrit. Kovacic dhe Icardi…
Inter Club Staff

Largimi i argjentinasve dhe nje perberje tjeter ne dhomat e zhveshjeve. Per kete ka folur ne nje lidhje direkte i derguari i Sky per Interin, Massimiliano Nebuloni.

Gazetari i Sky Sport 24 ka nenvizuar se si Interi po nis cdo gje nga fillimi dhe Mazzarri eshte ne qender te projektit ne pritje qe te rinjte e skuadres te behen protagoniste absolut: “Ne Appiano po ndertohet grupi. Mazzarri me te gjithe ata qe ka punuar kurre nuk ka bere diferencime ne baze te nacionalitetit. Por duke ndjekur linjen e pronarit te klubit Indonezian, ai duhet te besoje tek te rinjte dhe te ndertoje nje skuader te vertete sepse mori lojtaret qe deshiroi ne merkato. Tani qe nuk eshte me Zanetti, Milito, Cambiasso dhe Samuel, bota rretullohet rreth tranjerit ne pritje qe ‘djelmoshat’ te rriten dhe te fitojne leadership. Eshte nje konkurence e shendetshme, pa kushte dhe pa inate, ku te gjithe nisen nga barazimi dhe tranjeri ka gjithmone fjalen e fundit ne cdo gje. Nese eshte e vertete qe pergjegjesia te rrit, pa hijen e senatoreve argjentinas, Kovacic dhe Icardi, sa per te permendur dy, do te rriten edhe me shpejt nga ana futbollistike per te treguar se Interi ka bere mire qe ka refuzuar ofertat e gjysmes se Europes. Kur niset nje cikel i ri i takon tranjerit qe te vihet ne qender te skenes dhe ai e ka ne dore situaten. Mazzarri ka moshen dhe eksperiencen per tja dale mbane.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.