Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,564 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Lavezzi tek Inter, eshte e komplikuar. Napoli ka provuar. Nese Thohir…

SKY – Lavezzi tek Inter, eshte e komplikuar. Napoli ka provuar. Nese Thohir…
Xhorxh Gellci

Duhet thene se shpresat per te pare Lavezzin me fanellen e Interit ne janar jane te pakta. Sipas asaj qe raporton Sky Sport 24, shoqeria zikalter e ka te pamundur te bleje sulmuesin argjentinas, per shkak te pages te larte dhe per koston e operacionit, pasi Paris Saint Germain nuk deshiron ta shese ne huazim. Ndoshta mund te beje dicka vete lojtari, por qe gjithsesi eshte i lidhur me Napolin dhe ka nje pakt jo te shkruar me shoqerine e kalter.

Flitet se klubi i De Laurentiis ka provuar dy jave me pare ta riktheje Lavezzin ne Itali, aty ku eshte bere nje lojtar i madh, edhe fale Mazzarrit. Duhet thene se ne skemat e Benitez, Lavezzi do te ishte nje lojtar i pershtatshem.

Pra, ne aspektin e Interit, behet fjale per nje detyre te komplikuar per Thohir dhe njerezit e tij: “Por nese do te paraqitej me nje dhurate si Lavezzi, tifozet zikalter ndoshta do i falnin edhe shitjen e mundshme te Guarin.” – perfundon Sky.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.