Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

693 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Longo prane rinovimit te kontrates, por…

Sky – Longo prane rinovimit te kontrates, por…
Xhorxh Gellci

Rinovimi i kontrates eshte shume afer per Samuele Longo. Ka patur nje takim sot mes agjentit, Renzo Contratto dhe Piero Ausilio, drejtor sportiv i Interit, per te folur per sulmuesin qe sapo eshte rifutur nga Espanyol. Zgjatja e kontrates deri ne 2017 eshte prane (kontrata aktuale skadon ne 2015). Megjithate kjo nuk do te thote se Longo do te qendroje tek Inter sezonin qe vjen. Perpara nisjes per ne turneun veror ne Shtetet e Bashkuara, situata duhet te jete me e qarte, edhe sepse Parma, Cagliari dhe Sassuolo jane ne ndjekje te tij dhe do te vleresohet nje tjeter vit larg Interit per te fituar eksperience.”- keshtu shpjegon Gianluca Di Marzio situaten ne lidhje me Samuele Longo. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.