Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

460 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Marotta dhe Ausilio kane kryer nje pune te jashtezakonshme: ata me sa duket ja kane dale qe te respektojne totalisht…

Sky – Marotta dhe Ausilio kane kryer nje pune te jashtezakonshme: ata me sa duket ja kane dale qe te respektojne totalisht…
Inter Club Staff

Futbolli ne epoken e pandemise ka transformuar merkaton e lojtareve dhe klubet kane ndryshuar gjithcka ne strategjite e tyre.

Dicka te tille e ka bere edhe Interi, qe ka arritur te beje merkato duke investuar shume pak ne kete sesion veror.

Cilesia eshte shtuar shume ne skuadren zikalter, por parate e investuara jane shume pak, sidomos per tre blerjet e fundit.

Behet fjale per Alexis Sanchez, Alexandar Kolarov dhe Arturo Vidal: jane ata te tre qe pritet te jene lojtaret me shume per Conten kete sezon.

Praktikisht, te tre ata, kane ardhur ne Milano duke shpenzuar shume pak: ne total, vetem 2,5 milione euro ne nivel kartonash.

Kjo do te thote se Marotta dhe Piero Ausilio kane kryer nje pune te jashtezakonshme duke u permbajtur planit te Interit te vendosur bashkarisht me Steven Zhang.

Kiliani erdhi ne Milano edhe pa u larguar ende Godin, por kjo ceshtje shihet si ceshtje oresh.

Cfare e pret Interin tani ne merkato? Jo shume, por nese plani vazhdohet me sukses (per sa i perket shitjeve), Interi mund te beje edhe nje goditje tjeter te rendesishme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.