Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,891 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky- Mazzarri ka transformuar Interin ne 5 levizje. Lojtaret…

Sky- Mazzarri ka transformuar Interin ne 5 levizje. Lojtaret…
Donald Elmazi

Pese levizje. Tek Sky kane permbledhur pese pikat e Interit te Mazzarrit, ajo qe ka bere tekniku per te ndihmuar skuadren qe te gjeje veten dhe rrugen e duhur. Ne nje analize te Andrea Paventit eshte folur pikerisht per keto gjera :

1. Lojtaret e rilindur: Alvarez, Jonathan, Nagatomo. Te gjithe djemte duket se jane rigjeneruar dhe po e ndihmojne Interin t’ia fillojne nga zero.

2.Qendrueshmeri mbrojtje: Skuadra zikalter pesona pak: vetem nje gol ne 3 ndeshje, mbrojtja eshte rritur dhe ekuilibri i prapavijes ka ndihmuar shume dhe vijen e sulmit.

3.Rritje e vetbesimit: Formacioni interist po formohet, e sulmon kunderstarin dhe e tregojne kontrastet e fituara kunder atyre te JUves, ne total mbi 50% te fituar. 

4.Kondicioni fizik i shkelqyeshem: Interi niset me kundersulm dhe shpesh here shenon ne pjesen e dyte.

5.Udheheqje e pranuar tek Mazzarri: Brumi i tij duket, ka ditur ti jape skuadres kode te sjelljes ne fushe dhe shpirtit te sakrifices, Alvarez eshte shembulli konkret; kualitet dhe ne sherbim te skuadres.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.