Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,075 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Mazzarri luan te ardhmen me Napolin ne nje San Siro qe nuk eshte me mik…

SKY – Mazzarri luan te ardhmen me Napolin ne nje San Siro qe nuk eshte me mik…
Bujar Berishaj

Massimiliano Nebuloni nga SkySport24 flet per Walter Mazzarrin dhe periudhen e keqe qe po kalon tek Inter.

Nje jave pas humbjes me Cagliarin – referohet gazetari – jane rihpaur disa ide, nga lodhja deri tek nje shkarikim mental. Ne dhomat e zhveshjes Mazzarri ka bere te qarte qe nuk do te jap doreheqje, qe beson tek projekti dhe tek grupi dhe eshte i bindur se me pune Interi do te permiresohet.

“Por si? Zgjidhja eshte nje rebus. Megjithese skuadra ka qene e mbledhur tek udhezimet e trajnerit ka bere hapa prapa ne vend se te perparoj. Ndryshimi taktikisht rrezikon qe te perkeqesoj situaten edhe me shume. Mazzarri nuk beson tek mbrojtja me kater. Rreziku, qe rezultat te mos vijne, eshte qe raporti me grupin eshte lodhur, edhe pse Thohir i ka ofruar edhe nje shans”, perserit gazetari ne sherbim per Sky Sport.

Ajo cfare Inter po kalon eshte nje “periudhe e keqe, e perkeqesuar nga perspektiva e te luajturit te pankines ne San Siro, qe tani me nuk eshte stadium mik, vetem kunder Napolit, kur Mazzarri perballet me te kaluaren per te vendosur te ardhmen”, perfundon Nebuloni.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.