Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

420 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky-Mazzarri do perdore dy sulmues kur Milito te jete ne 100% te formes. Kovacic…

Sky-Mazzarri do perdore dy sulmues kur Milito te jete ne 100% te formes. Kovacic…
Donald Elmazi

Me shume ekuiliber me pak sulmues. Keshtu Mazzarri ia ka dale te marre 14 pike ne 21 te mundshme kete kampionat. Shpesh i kerkohet sepse nuk vendos dy sulmues ne fushe ne te njejten kohe, ne fakt po i jep besim Alvarez-it dhe Palacios dhe asnje sulmues pyke. Massimiliano Nebuloni ne SkySport24 shpjegon:“Kur Milito do jete ne 100% te formes Mazzarri do perdore dy sulmues kryesore, me ate Interi do kishte me shume ekuiliber dhe per kete ka menduar deri tani. Ka gjetur formen e katrorit dhe ka vazhduar ne kete rruge”. Interi eshte nej skuader ne zhvillim keshtu :“Tekniku duhet te rrise Kovacic qe mund te jete nje lojtar i rendesishem per kete skuader. Statistikat dhe zhvillimet nje vit me pare nuk i interesojne Mazzarrit, si per mire edhe per keq, ajo e kaluara ishte nje sezon i paperseritshem per skuadren zikalter”, mbyll i derguari qe ndjek zikalterit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.