Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

941 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Mbledhje per merkaton, eshte folur per blerjet, te rinjte, dhe shitjet. Gjithashtu…

Sky – Mbledhje per merkaton, eshte folur per blerjet, te rinjte, dhe shitjet. Gjithashtu…
Ardi Deda
Balle per balle. Inter eshte mbledhur dje, pas barazimit me Udinesen, per te folur per te tashmen, por edhe per te ardhmen. Mazzarri, Thohir, Ausilio dhe Fassone, te gjithe bashke per te programuar sezonin e ardhshem dhe per te forcuar skuadren zikalter.
Trajneri – shpjegon per Sky Matteo Barzaghi – eshte ne qender te projektit: eshte folur keshtu per objektiva, per miqesore nderkombetare dhe per blerjet e mundshme. Eshte hedhur nje shikim ne profilin e te rinjve interesant dhe me pas dy figura te rendesishme, mesfushori qendror dhe sulmuesi. Emrat jane ato te Obi Mikel, Dzeko, Morata dhe Torres me kete te fundit ne avantazh sepse mund te mberrij me ane te huase.

Me pas eshte hedhur nje sy dhe per lojtarin e krahut, drejtuesi sportiv do te shohe perreth dhe do te mbaje nen vezhgim kujdesshem edhe Mbaye. Kemi me pas merkaton ne dalje: nje sakrifice ose dy mund te behen. Kemi kontratat ne mbarim te senatoreve midis te cileve te Cambiasso dhe me pas kemi kontratat e Alvarez dhe Ranocchia qe jane per tu blinduar ose per tu mos konfirmuar. Ne baze te te gjithave kemi keshtu skuadren sepse nese fitohet ne fushe fitohet me pas edhe me bankat.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.